First slide

HISTORIA


Dawno, dawno temu...

Choć idea założenia Zakładu Szkolenia Psów narodziła się w roku 1993, śmiało można rzec, że ta historia zaczęła się dużo wcześniej...


Najpierw był Gant...

Zamiłowanie do pracy z psami, które wzbudził w Marku instruktor - sędzia Herbert Bieńczyk - bardzo szybko zaowocowało pierwszym startem i pierwszymi sukcesami. Mając niespełna 16 lat, Marek ze swoim psem Gantem z Łagiszanki, wziął udział w Mistrzostwach Śląska w klasie PT w roku 1988. Z kolejnym swoim psem - Bari Bene Geserit - startował już w klasie IPO zajmując czołowe miejsca.

Alan...

Lata kolejne należały do Alana Roździeń, z którym wiele razy i z niemałymi sukcesami startowała Marta Fryc. Mistrzostwa Polski Psów Obrończych w latach 1994 –1995, to pierwsze starty w zawodach. Rok 1996 przyniósł Mistrzostwo Polski. Podwójny sukces szkoleniowy Marka, pojawił się rok później. Podczas Mistrzostw Polski IPO 1997, Alan zdobywa tytuł wicemistrza, a na najwyższym podium staje Jacek Lewkowicz z psem Baco. Obaj zwycięzcy przygotowywali się do startu pod okiem Marka.
Starty nie ograniczały się jedynie do rodzimych zawodów. Alan Roździeń reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata WUSV w Budapeszcie w 1995 r., a roku później pies startował w Mistrzostwach Świata IPO FCI w Luksemburgu. Podczas Mistrzostw Świata FCI IPO, które odbyły się w Nitrze w 1997 r., zdobył 46 miejsce. Wynik ten nie został pobity przez prawie dziesięć lat!

Gerry...

Wraz z Grażyną Radwan, Marek pracował nad przygotowaniem psa Gerry’ego Grey Traho do występu w Mistrzostwach Świata Psów Obrończych na Słowenii w roku 2001. Brał również udział w reprezentacji psów obrończych w Baunatal w 2002 r.

Pamir...

Nie minęło dużo czasu, a do psiej drużyny dołączył syn Alana Pamir Paka Wilkołaka, z przewodnikiem Mirosławem Kapsem. Pamir kilkakrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski Psów Obrończych . Na najwyższym podium stawał w latach: 2002, 2003, 2004, a w roku 2006 zdobył tytuł II wicemistrza Mistrzostw Polski. To nie jedyne sukcesy Pamira, a liczne starty i tytuły w pomniejszych zawodach można by wymieniać bardzo długo.
Mistrzostwa Polski 2006 r., to także sukces przygotowującego się w naszym ośrodku Tomasza Wlizło. Tomek wraz z suką Inge, zdobył tytuł I wicemistrza Polski. W tym samym roku Mirosław Kaps wraz z Pamirem reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata FCI IPO na Słowenii. W reprezentacyjnej drużynie naszego kraju byli także Tomasz Wlizło z Inge, Mirosław Bienia z Ronją oraz Jerzy Klaczak z Atheną SK Sion. Wszyscy Ci zawodnicy wraz z psami byli przygotowywani przez Marka Fryca.

Atena SK Sion...

Jerzy Klaczak dołączył do zespołu wraz ze swoją suką Ateną. Atena jest najlepszym psem, który reprezentował nasz kraj podczas Zawodów Eurocup IPO1 2005 na Węgrzech (II miejsce), oraz podczas Mistrzostw Świata Owczarka Belgijskiego w 2006 r. w Budapeszcie. Reprezentowała także Polskę podczas w Mistrzostw Świata IPO FCI 2006 r. na Słowenii Mistrzostw Świata IPO FCI 2007 r. we Włoszech oraz Mistrzostw Świata Owczarka Belgijskiego Le Touquet we Francji (2007 r.), gdzie jako jej przewodnik wystartował Marek Fryc. Podczas Mistrzostw Polski w Żyrardowie w 2007 r., Atena zdobyła tytuł Mistrza Polski.

OSIĄGNIĘCIA


Atena SK Sion jest najlepszym psem, który reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata w Eurocup 2005 w konkurencji IPO1 i Mistrzostw Świata Owczarka Belgijskiego w 2006 r. w Budapeszcie, w mistrzostwach Świata IPO 2006 r. we Słowenii, Mistrzostwach Świata Owczarka Belgijskiego Le Touquet we Francji, podczas Mistrzostw Świata FCI IPO Torino 2007 oraz MŚ FCI IPO w belgijskim Wavre. Reprezentowaliśmy Polskę na Mistrzostwach Świata IPO w Budapeszcie 95’ i 06’, Luxemburgu 96’, Nitrze 97’ na Słowenii 07’ i we Włoszech 07’. Nasi zawodnicy zdobywali kilkakrotnie tytuł Mistrza Polski: 1996, 1997, 2002, 2003, 2004, 2007, a także wielokrotnie tytuł Mistrza Śląska Psów Obrończych. Drużyna nieustannie pracuje, przygotowując się do kolejnych startów.

IDEA


Szkolenie psów – pasja z czasem przerodziła się w pracę zawodową.

Od ponad 25 lat zajmujemy się szkoleniem psów sportowych, różnego rodzaju psów użytkowych, w tym psów służbowych pracujących później w policji i innych służbach mundurowych, psów obrończych. Szkoliliśmy też wyjątkowo łagodne psy pracujące później z osobami niepełnosprawnymi. Przez nasz ośrodek przewinęły się psy wszystkich ras żyjących w rodzinach, które wyszkoliliśmy na ukochanych towarzyszy spełniających oczekiwania swych właścicieli. Wieloletnia praktyka i praca z różnymi psami pozwoliły nam wypracować profesjonalne metody szkolenia.

JAKĄ WIĘC STOSUJEMY METODĘ?

Przez lata tak jak wszyscy szkoleniowcy stosowaliśmy wiele różnych systemów szkolenia psów. Na całym świecie zarówno wiedza teoretyczna, jak i jej praktyczne zastosowanie ciągle ewoluują. Dzisiaj z całą pewnością możemy powiedzieć:
NIE ISTNIEJE JEDNA UNIWERSALNA, DOBRA DLA WSZYSTKICH PSÓW METODA SZKOLENIA.
Tylko w niektórych książkach i u niedoświadczonych szkoleniowców znajdą Państwo proste, „rewolucyjne” recepty na wszystkie psie problemy. Tak jak każdy z nas jest indywidualnością, osobą o jedynej w swoim rodzaju wrażliwości, temperamencie, predyspozycjach oraz wymaganiach, tak samo każdy pies jest inny. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę osobowość i oczekiwania właściciela. Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy znaleźć indywidualne podejście do pary przewodnik-pies biorąc pod uwagę zadanie, które Państwo przed nami postawią oraz dobro psa.

Marek Fryc

NASZ ZESPÓŁ

Marek Fryc


Założyciel ośrodka K9 Dog Training Center, instruktor szkolenia psów ZKwP, instruktor sportowego szkolenia psów, instruktor psów poszukiwawczo-ratowniczych, instruktor psów służbowych, instruktor Mondioringu, instruktor dogoterapii, instruktor Polskiego Związku Instruktorów Przewodników Psów Służbowych, instruktor psów specjalistycznych do wykrywania zapachów, instruktor Nosework.

Posiada ponad 30-sto letnie doświadczenie w szkoleniu psów różnych ras w różnorodnym zakresie. Jego bezcenne wiedza, indywidualne podejście do każdego psa oraz wypracowane przez lata pracy metody szkoleniowe pozwalają twierdzić, iż jest najlepszym specjalistą w tej dziedzinie. Zajmuje się szkoleniem psów wszystkich ras. Rozwiązuje najbardziej wymagające i najtrudniejsze problemy behawioralne psów oraz z tym związane problemy ich właścicieli. Jego osiągnięcia sportowe dostępne są w zakładce „....” Dzięki wieloletniej pracy zawodnicy trenujący pod okiem tego Instruktora stawali na podium zdobywając najwyższe laury.

Dorota Pakura


Instruktor szkolenia psów.

W 2010 r. ukończyła pierwszy kurs instruktorski w K9 Dog Training Center Marek Fryc. Kolejne miały miejsce w 2011 r., 2014 r., 2016 r. Od tamtego czasu stałe podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności w zakresie stosowanych metod szkolenia oraz prowadzenia zajęć szkoleniowych uczestnicząc w kolejnych kursach instruktorskich. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z psami różnych ras. Specjalizuje się w szkoleniu psów rodzinnych oraz posłuszeństwie i śladzie sportowym. Startuje w zawodach IGP III wraz z suczką Azją z Piaszczystych Wydm (OBM).

Tomasz Wolak


Licencjonowany pozorant, instruktor szkolenia psów, instruktor Nosework.

Od 2011 r. stale podnosi swoje umiejętności i zdobywa doświadczenie w zakresie szeroko rozumianej pracy obrończej psów. Ukończył 3 kursy dla pozorantów w K9 Dog Training Center Marek Fryc. Uczestniczy w szkoleniach i seminariach z zakresu obrony sportowej, obrony psów służbowych organizowanych przez Polski Związek Instruktorów Przewodników Psów Służbowych (PZIPPS). W 2017 r. uzyskał licencję pozoranta ZKwP. Posiada również licencję pozoranta PZIPPS.

TELEFON:


+48 601 515 707

ADRES:


GPS 50.2137032,18.9254405
40-780 Panewnik, Katowice, Poland

Design by Cerralke